X
X

Araç Kiralanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AnasayfaYazılarUcuz Araç KiralamaAraç Kiralanırken Dikkat Edilmesi G...

İzmir Araç Kiralama Nelere Dikkat Edilmeli ?

Araç kiralarken kiralama Sözleşmesi’nin bütün maddeleri muhakkak dikkatlice okunmalıdır. Örneğin; kiralanacak arabada herhangi bir çizik, yamuk, kırık varsa bunların araç kiralama sözleşme belgesinde belirtilmesi gerekmektedir.

Aracın lastiklerinin aşınmamış olmasına dikkat edilmelidir. Ve bununla alakalı belgelerin de teyit edilmesi gerekir. Kiralanacak arabanın modeline dikkat edilmelidirEn fazla 3 yaşında olması uygun olacaktır. Çünkü kiralama sektöründe bulunan bir araç sadece bir şahsın değil birden fazla kişinin kullanımına mahsus olduğu için yıpranmış olabilme ihtimalinin çok yüksek olabileceği unutulmamalıdır.

İzmir Araç Kiralama Nelere Dikkat Edilmeli

 

Aracın servis bakımının yapıldığına dikkat edilmelidir. İhtiyaca göre bir arabanın kiralanması gerekir, taşınacak eşya çok ise bagajı büyük bir araba, taşınacak eşya az ise bagajı küçük bir Araba kiralanmalı dır. Kiralanacak araç ile uzun bir mesafe gidilecekse dizel, kısa bir mesafe gidilecekse benzin bir arabanın kiralanması daha mantıklı olacaktır. Araç teslim alınırken kilometresinin ne kadar olduğuna da dikkat edilmelidir. Ruhsat kesinlikle unutulmamalı ve arabadaki yeri bilinmelidir. Aracın teslim alınma tarihi ve saati, aracın kiralanan firmaya geri iade edileceği tarih ve saatinin de belirlenmesi gerekir. Yakıt seviyesine bakılmalıdır. Aracın teknik özelliklerini bilmek seyahat boyunca kiralayana rahat ettirecektir.

Bütün bu hususlar tamam olduktan sonra araç kiralama sözleşmesine imza atılabilir ad, soyad, imza atılır. Sözleşmenin bir nüshası alınır. Aracın kiralayan da bulunduğu süre içinde herhangi bir sorunun oluşması durumunda 7/24 saat Rent A Car firması tarafından bir telefon numarasının aracı kiralayan kişiye verilmesi gerekir.


Top